Telefon: (216) 450 29 20-21    Mail: info@nesdanismanlik.com

14.08.2017 tarihinde İSGÜM Kontrol Belgesi Yazılım Sistemi devreye alınacaktır. Bu tarihten itibaren Kontrol Belgesi başvurusu yapacak olan firmalar bu sistemi kullanabileceklerdir. Yeni yazılım sisteminin 05.09.2017 tarihine kadar mevcut kullanılan eski sistemle beraber eşzamanlı olarak kullanılması planlanmaktadır.

Kontrol Belgesi başvurusu yapacak olan firmaların KBS’ ne (Kontrol Belgesi Sistemi) giriş yapabilmeleri için SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) veri tabanı üzerinde İşyeri Tescil Sistemi aracılığı ile yetkilendirilmiş olması gerekmektedir. Firma sahipleri ya da onların yetki verecekleri kişiler bağlı bulundukları ‘’Sosyal Güvenlik Kurumları’’nın İşyeri Tescil Servisi’ne dilekçe ile yazılı başvuru yaparak kendilerini İşyeri Tescil Sistemi üzerinde yetkilendirilmelidirler.

Bu yetkiyi alan kişiler, Gümrük işlemleri için Kontrol Belgesi Sisteminde firma yetkilisi olarak görüleceklerdir. Hali hazırda SGK üzerinde tescili olan firma yetkilileri herhangi bir işlem yapmadan KBS’ ne sistem giriş bölümünde bulunan e-devlet butonuna tıklayarak giriş yapabileceklerdir.

https://kbs.csgb.gov.tr/#/oturum/giris

Yapılacaklar sırası ile;

  1. E imza yoksa alınacak,

  2. Şirket yetkilisi SGK Sisteminde kimlik numarasını aktif hale getirmiş olacak,

  3. Vekalet sisteme yüklenecek.

    (Vekalet örneğimiz eklidir.)

    İSGÜM Uzmanları tarafından,değerlendirmeye alınacak olan vekaletnamenin kabul edilip,edilmeyeceği,değerlendirme sonrası belirtilecektir. Kabul edilmesi akabinde işleme NES Danışmanlık devam edecektir.

 

Nes Danışmanlık

Firmamız, 10 yılı aşkın süredir hizmet sektöründeki tecrübesi ile İstanbul merkezli olarak Türkiye geneline hizmet vermektedir. Öncelikli amacımız Doğru bilgi ,dürüst davranış , kaliteli iş ve en kısa zamanda hizmet vererek kendi alanında örnek bir kuruluş olmaktır. İşimizin gereği olarak hızlı, doğru ve çabuk sonuç alınmasıdır.

Mesleki bilgimizde kenara atılamaz tecrübemizle tüm işlerimizde çözüme ulaşmakta, ayrıca periyodik olarak müşterilerimizi değişen mevzuat ve uygulamalar hakkında bilgilendirmekteyiz. 

E-Bülten

Bizi Takip Etmek için Kayıt Olunuz

İletişim

Adres: Necatibey Caddesi No:49/A KARAKÖY İSTANBUL

Telefon: (216) 450 29 20

Faks: (212) 245 52 41

Web: nesdanismanlik.com