Telefon: (216) 450 29 20-21    Mail: [email protected]

Marka Yönetimi:
Bir çok firma için iyi bir pazarlama ekibinin maliyeti yüksek olmaktadır. Bazı firmaların böyle donanımlı bir bölüme ihtiyacı yoktur. Bazıları ise bu ihtiyacını geçici bir süre için karşılamak ister.
Bir ürüne ait varolan markasını güçlendirmek veya yeni bir marka yaratmak isteyen, özellikle de bünyesinde marka yönetim ekibi bulundurmayan orta ve üstü ölçekli firmalar için marka yönetimi ve pazarlama faaliyetlerinin dışarıdan yürütülmesi kaçınılmaz olmaktadır.Aynı sektördeki diğer ürünlerle rekabet etmek ve markasını geleceğe taşımak isteyen, yurtdışında Pazar yaratmak isteyen firmalar için bu zorunluluk halini almıştır.
Marka Yönetiminde Amaç;
- Firma ile ikinci ofis mantığıyla çalışarak pazarlama departmanı gibi hareket edip tüm pazarlama faaliyetlerini planlamak ve yürütmek,
- Sektöre göre kısa ve uzun vadede markaya değer katarak pazardaki yerini güçlendirmek,
- Firmalara uygun bir bütçe ile günün ve sektörün standartlarında marka yönetimi hizmeti vermek

Yöntem;
- Nes Danışmanlık tarafından işbirliği yapılacak firmanın yapısının incelenerek, geleceğe yönelik planlarının oluşturulması,
- Firmanın pazarlama faaliyetlerinin, Nes Danışmanlık ekibi tarafından yönlendirilmesi
- İş birliği yapılacak ekibin Nes Danışmanlık tarafından eğitim, yönetim, denetim ve değerlendirmesi
- Ekibin diğer departmanlarla da iş birliği içinde çalışması
- Firma ile ayda 1 kez değerlendirme toplantısı yapılması
- Müşteri ve piyasa ziyaretlerinin organizasyonu, süreç takibi, gerektiğinde ara toplantılar

Sonuç:
Minimum 6 ay süren çalışmanın sonunda oluşturulan tüm temel marka yönetimi raporları, analizler, öneriler.

Marka Adı Üretme ve Tescili;

Marka kimliğinin basit görünen fakat gerçekte o kadar da kolay olmayan yanlarından biri marka adıdır. Üstellik tescil edilmemiş isim bulmak da giderek zorlaşmaktadır.
Marka adı, kimliğin oluşturulmasında önde gelen öğelerden biridir ve de ciddi bir çalışmanın ürünü olmalıdır. Bu hizmetiyle NES, ürünün niteliklerine uygun adı bulmada ve tescilinde firmaya destek olur.
Marka adı bulmak basit gibi görünen, fakat gerçekte hiç de kolay olmayan bir şeydir. Üstelik tescilsiz bir isim bulmak da giderek güçleşmektedir. Marka oluşturulmasında uygun adı bulmada ve tescilinde NES Danışmanlık firmalara destek vermektedir.

Bilinmelidir ki; Marka kimliği sadece isimden ibaret değildir. Bunu akılda tutacak ve marka kimliği yaratacak sayısız araç kullanılabilir. Başarılı bir marka görselliğin yanında akılda kalıcı bir renk, bir ambalaj dizaynı, bir sembol veya logo yada bunların herhangi bileşimi ile TANINAN bir marka yaratmak mümkündür. Tüketici daha ambalajı okumadan görsel ipuçları sayesinde ürünü kolayca tanımalıdır.

Tabi birde markanızın değişime ayak uydurmasını ve devamlılığını sağlamak adına iyi bir marka vekili ile işbirliği yapmak vekilinizden edineceğiniz bilgi dahilinde de marka stratejinizi belirlemek sizi rakiplerinizden daima bir adım önde götürecektir.

YENİ BİR MARKA YARATMAK, VAROLAN MARKANIZI TANITMAK VE DAHA FAZLASI İÇİN PROFESYONEL HİZMETİMİZDEN YARARLANINIZ.

Nes Danışmanlık

Firmamız, 16 yılı aşkın süredir hizmet sektöründeki tecrübesi ile İstanbul merkezli olarak Türkiye geneline hizmet vermektedir. Öncelikli amacımız Doğru bilgi ,dürüst davranış , kaliteli iş ve en kısa zamanda hizmet vererek kendi alanında örnek bir kuruluş olmaktır. İşimizin gereği olarak hızlı, doğru ve çabuk sonuç alınmasıdır.

Mesleki bilgimizde kenara atılamaz tecrübemizle tüm işlerimizde çözüme ulaşmakta, ayrıca periyodik olarak müşterilerimizi değişen mevzuat ve uygulamalar hakkında bilgilendirmekteyiz. 

E-Bülten

Bizi Takip Etmek için Kayıt Olunuz

İletişim

Adres: Osmanağa Mahallesi Canan Sokak No : 21 D:5 Kadıköy - İSTANBUL

Telefon: (216) 450 29 30

Faks: (212) 245 52 41

Web: nesdanismanlik.com