Telefon: (216) 450 29 20-21    Mail: [email protected]

Tasarım tescil başvurusu veya tescilden doğan tasarım hakkının başkasına devredilmesi mümkündür.

Ayrıca, Tasarım hakkından doğan kullanma yetkisi ulusal sınırların bütünü içinde veya bir kısmında geçerli olacak şekilde LİSANS sözleşmesine konu olabilir.

Tasarım hakkının MİRAS yoluyla intikali ve rehnedilmesi de mümkün olmaktadır.

HÜKÜMSÜZLÜK
Tasarım tescilinin hükümsüz kılınması söz konusu olabilmektedir. Yetkili bir mahkeme tarafından tasarım tescile ilişkin hükümsüz kararı:
- Tasarımın koruma şartlarına sahip olmadığının ispat edilmesi ( Yenilik ve ayırt edici niteliğe sahip olmayan tasarımlar, kamu düzeni ve genel ahlaka aykırı tasarımlar, koruma kapsamı dışında kalan tasarımlar)

- Hak sahipliğinin başka kişi veya kişilere ait olduğu ispat edilmişse,

- Sonradan Kamuya açıklanan aynı veya benzer nitelikteki diğer bir tasarımın başvuru tarihinin kendisinden daha önce olması halinde
hükümsüzlük kararı verilebilmektedir.

Nes Danışmanlık

Firmamız, 16 yılı aşkın süredir hizmet sektöründeki tecrübesi ile İstanbul merkezli olarak Türkiye geneline hizmet vermektedir. Öncelikli amacımız Doğru bilgi ,dürüst davranış , kaliteli iş ve en kısa zamanda hizmet vererek kendi alanında örnek bir kuruluş olmaktır. İşimizin gereği olarak hızlı, doğru ve çabuk sonuç alınmasıdır.

Mesleki bilgimizde kenara atılamaz tecrübemizle tüm işlerimizde çözüme ulaşmakta, ayrıca periyodik olarak müşterilerimizi değişen mevzuat ve uygulamalar hakkında bilgilendirmekteyiz. 

E-Bülten

Bizi Takip Etmek için Kayıt Olunuz

İletişim

Adres: Osmanağa Mahallesi Canan Sokak No : 21 D:5 Kadıköy - İSTANBUL

Telefon: (216) 450 29 30

Faks: (212) 245 52 41

Web: nesdanismanlik.com